Ígértem, hogy a hétvégén játszadozom majd a Sweet Home 3D nevű tervező-programmal, amiről már írtam az előzőekben. Nos, a játék elég sikeresnek mondható.
Amint az látható a jobb oldalon, elég tetszetős renderelt képeket lehet vele készíteni. A képekre kattintva lehet kérni nagyítást, egyelőre új ablakban (ez igaz majdnem az összes képre a blogon amúgy). A 3D-s kép beállításai szerint június 20-i, 20:00 órai napállás mellett készült.
De ha már elkezdtem játszadozni vele, úgy döntöttem, kiexportálom az alaprajzokat is, mert a szoftverben készíthetőek elég tetszetősek, átláthatók és nem utolsó sorban nem olyan girbe-gurba vonalakkal rajzoltak, mint amiket én összehoztam szabad kézzel (vonalzóval és tollal). A fentiek elkészítése egyébként nem vett igénybe többet 2 óránál, és ebben benne volt az is, hogy néhány apróbb szakaszt újra le kellett mérnem, valamint - bár ez spoilerezés - be is rendeztem a nappali egy részét, aztán persze ezeket mind el kellett tüntetni a renderelés idejére.
S akkor itt a régi alaprajzom immár géppel rajzolva, bár sok energiát nem öltem bele, például nem tettem be a méretjelző vonalakat, mert amúgy is csak kiindulásnak használtam az új alaprajz elkészítéséhez.
Így már kicsit értelmet nyernek a régi, kézzel rajzolt alaprajz hibái, és méretaránytalansága. Mint látható azért nem stimmelt teljesen, mert például ott nem jelöltem a falak vastagságát, sem pedig a fürdő keleti fala mögötti stangot.
Az új alaprajzot az előbbi, régiből fejlesztettem tovább, így meg van benne minden olyan javítás, amit a gépi feldolgozásnak köszönhetően helyesen jelenítettem meg.
Mint látható, itt már bejelöltem a helyiségek egyes falainak hosszát is. Amúgy a falvastagságból kétféle van: a vastagabb, a nappali és a háló közötti, valamint az előtér és a WC közti, valamint a teljes keleti fal 16cm, a vékonyabb, belső falak pedig 6 cm vastagságúak.
Ezen a rajzon már jelöltem az átjárókat és a nyílászárókat is, pontos méretekkel, így lehet tervezni azok esetleges nyílásával is.
Végezetül pár extra fájl, ha letöltötted a Sweet Home 3D-t, akkor meg tudod nyitni az alaprajzaimat vele: régi alaprajz (sh3d), új alaprajz (sh3d), új berendezett (sh3d).
A szoftver külön érdekessége, hogy az alaprajzot ki lehet exportálni SVG formátumban is: régi alaprajz (SVG), új alaprajz (SVG).